Sázím v srpnu

25. srpna 2017 v 6:45 | Petra |  Co se děje venku
Plevel, přerostlá tráva, slimáci, mravenci a nedostatek času mne dovádí k šílenství. Kombinace jedna báseň. Hromadu toho zasadím, pak to čtrnáct dní nechám a už nestíhám a prskám z cela nelogicky, jestli to mám za potřebí. Jsem potom večer vyřízená a zmožená jak z posilovny, protože já neumím dělat věci v klidu a ,,pomalu", tedy makám se zbrocenou tváří v pravé poledne do vyřízení .... ale ty sladké domácí plody ráje, co přijdou , to je odměna. Řeknu si: ,,Proto to dělám... " Pak nechám zahradu zase týden odpočívat ... a tak pořád dokola :)

Ale letos v srpnu jsem si nějak posteskla nad prázdnými záhony po bramborách a česneku, tak jsem se rozhodla vyhledat na internetu pár plodin, co zvládnou vyrůst, když je vyseji ještě teď v srpnu (nebo se alespoň sází) a objednala přes inetrnet, protože v obchodech je už nabídka hóódně probraná.

Pravidlo prý zní - plodiny s krátkou vegetační dobou = ředkvičky - ty jsem si obejdnala hned dvě červenou i zlatou, nějaké saláty. Pak zelenina s krátkým kořenem = ranná kulatá mrkev a samozřejmě různé cibule sečky, které budou výborné brzy na jaře. Černou ředkev. Také jsem zkusila zasít odolný kadeřávek a na příští rok černý kořen - vynikající zelenina. Z bylin kopr, kadeřavou petržel a řeřichu.

Co jsem bohužel nesehnala je červenou vodnici, která se může sázet až do srpna. U někoho jsem ještě zahlédla brambory - nějaké hodně pozdní a hrášek - ten se dá koupit i v obchodě.

A co vy sázíte? Že bych se nechala inspirovat.zmestskeslecny.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 25. srpna 2017 v 7:20 | Reagovat

Já myslel sportku, když jsem viděl ten nadpis. :-D

2 zmestskeslecny zmestskeslecny | 25. srpna 2017 v 8:59 | Reagovat

[1]: To taky občas, ale zřejmě musím být někým hodně milována, protože sportku zásadně projíždím :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama