EKO/BIO - Papírové sáčky kompostovatelné

17. září 2017 v 8:01 | Petra |  Zdraví a krása
Pokud se snažíte také o nějaký ten příspěvek pro lepší život naší planetě a třeba kompostujete, mám pro Vás výborný tip na kompostovatelné sáčky z drogerie DM.

Už delší dobu třídím čile odpad a to, co může na kompost, jsem vždy schraňovala do kyblíku, nebo potom koše vystlaného igelitovým sáčkem, ten jsem vzala tak dvakrát týdně s sebou na zahradu ( zahradu nemáme hned u bytu ) a igeliťák potom vyhodila do plastů. U toho jsem se poplácávala po rameni, kterak jsem dobrá, jak pěkně třídím...

Až nedávno mě napadlo, že by to možná šlo lépe, hlavně bez těch igelitů, které si snažím tahat domů co nejméně.

Procházela jsem tedy internet a narazila na spoustu zajímavých kompostovatelných věcí - čím si můžeme nahradit plastové - třeba z cukrové třtiny ( už je má v nabídce mnoho e-shopů) například talíře 50 ks pořídíte za 117 Kč ovšem ceny mohou vyšplhat až do tisícovky. Nevím, jestli je tato výroba tak nákladná, nebo jde zase prostě o marketing.

Mým cílem byly kompostovatelné sáčky a už už jsem byla rozhodnutá si je objednat ( zase poštovné atd.) kolem stovky. Pak jsme úplnou náhodou narazila v DM na jejich kompostovatelné papírové sáčky - mají tuším dvoje - s uchem větší daržší a jedny obyčejné 10 l - 10 ks za 29, nebo 39 Kč.

Vodu do nich lít nelze, jasně, ale pokud třeba vyhodíte něco vlhkého, úplně v pohodě to zvládnou, jsou dost silné. Za mě tedy objev měsíce a doporučuji :)


zmestskeslecny.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama