Lufa ( a jak se mi s ní myje nádobí )

25. září 2017 v 15:00 | Petra |  Zdraví a krása
Jak jsem tu již psla článeček o objednávce ze zelenedomacnosti.cz, objednávala jsem si tam mimo jiné i LUFU http://zmestskeslecny.blog.cz/1709/slepicka-vendulka-prispevek-pro-slepice-v-nouzi

Lufa ( tivuk či tournef) je tropická popínavá zelenina, která mi připomíná plodem okurku. Jinak povětšinou LUFU známe jako tvrdou béžovou hmotu, která po namočení změkne a myjeme se s ní v koupelně, respektive jejím zralým vysušeným pletivem z plodu, který má právě tu pevnou strukturu. Je z čeledi tykví a pěstuje se v tropech - jihovýchodní Asie, Africe i jižní Americe.

Možná z ní bude velký hit, protože už se přišlo na to, že je také velice dobrá do Bio a No Waste domácností ( je bez umělých přísad a kompostovatelná ) třeba do kuchyně na mytí nádobí, ovoce a zeleniny.

Vyzkoušeno a moje dojmy? Na zeleninu je skvělá, krásně omyje i brambory, které povětšinou neloupu, ale na nádobí jsem zatím na rozpacích, mám strach ze zůstávajících zbytků ve vláknech... tak uvidíme.

Pokud byste ji využili na pokožku, může Vám slíbit její prokrvení ( vhodná pro unavené svaly, namožené tělo, revmatismus), peeling, prevenci celulitidy, stimulaci krevního oběhu. Nikde jsem se ale nedočetla, zda má v sobě i nějaké látky, které se při používání uvolňují - že by třeba vyživovala sama o sobě, jako je tomu u mořských hub.

Co se týká samotné rostlinky a plodů - lze ji pěstovat i u nás. Nejčastěji je to Luffa cylindrica (též označovaná jako L. aegyptiaca či L. aegyptica). Plody má údajně jedlé a chutné, a však pouze mladé, pokud je sklidíte velmi mladé do cca dvou týdnů, než začnou ze zelené měnit barvu na žlutou. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, bílkoviny a oleje. Jsou nízkokalorické - vhodné na saláty, leča, zapékání, nakládání .... jak jsem říkala, jako okurek :)


Pěstování je ze semínek ( na netu je najdete, už jsem si přidala do seznamu MUSÍM KOUPIT) - sejí se v březnu a klíčí poměrně dlouho, pak se vysazují ven v květnu pod bílou textilii - je to tropická rostlina, tedy chraňte před chladem!, zajistěte dobré hnojení, aby se měla po čem plazit a hojně zalévat, prý nesmí substrát vyschnou... říkám to pořád, prostě rozmazlená okurka... a dopřejte jí hodně slunce. Prý trpí na houbové choroby a mravence, kteří na ní pěstují mšice ( ach jo, to bude přesně u nás ten případ ..)

Kdy se dočkáme žíněk? Plody musí být zcela zralé - u nás se sklízejí až v říjnu či listopadu (!opět nesmí zmrznou do té doby) a musí být suché a lehké . Ve zralém plodu najdete také semena na zasazení na příští rok.
Postup: plody namočíte do vody, kde se začne oddělovat slupka a dužina od cévních svazků = budoucí žínky. Pořádně ji vyparte a propláchněte pod tekoucí vodou. Pak je ji třeba dosušit a pokud chytnete sluníčko - na něm se prý bělí... Jinde jsem zas četla, že je lepší ji namočit ( jen na chvilinku ) do roztoku sava či peroxidu, aby neshnila.

Co jsem viděla zajímavého na netu ( a poprvé ) byly pantofle z lufy. Zajímalo by mě, jestli mají i nějaký účinek, nebo je to jen nápad, jak ji využít.


zmestskeslecny.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama