Zero Waste nákup a moje lehká skepse

20. září 2017 v 8:00 | Petra |  Co nového uvnitř
Určitě jste také zaznamenali tu vlnu ohledně Zero Waste, neboli nulového odpadu. Jak už to bývá - babičkovská věc v novém kabátě.

Myšlenku jako takovou podporuji a i já se snažím zapojit zamyšlením se, jestli opravdu potřebuji třeba igeliťák na banány, když mohu cedulku s cenou nalepit přímo na ně a určitě z toho neumřu, jogurty kupuji ve skle, pořídila jsem si látkové pytlíky na ovoce/pečivo, skleněnou láhev na vodu, kterou nosím skoro neustále s sebou, takže stačí kdekoliv jen dopustit atd atd.

Dalším mým euforickým přáním bylo navštívit obchod, kde bych si přinesla svoje krabičky, skleničky, pytlíčky a nakoupila si do nich.

Na internetu jsem si našla a navštívila obchod ( nebudu jmenovat, aby to nevyznělo, že po něm plivu) vypadal ( a byl ) fajn, veliký se spoustou sortimentu. Bohužel, já tam šla s taškou plnou krabiček a těšila se na nákup bez obalu ... Těch obalů tam ale bylo víc, než jsem čekala. Jen jedna stěna byla věnována bezobalovému nákupu. To mě trochu zklamalo, protože jsem měla zkrátka představu nějakého sterilního trhu, kterému se vyhýbají sáčky obloukem a ještě se u toho křižují. Navíc i na internetu byl prezentován jako pouze Zero waste.

Chápu, můj problém, vyberu si to, pro co jsem přišla a nazdar.

Tak jsem přešla ke zmíněné stěně a zarazila se - když jsem totiž viděla ty ceny - a to Vám prosím všude weby píšou, že platíme za potraviny víc, protože platíme za obal!! Tady byly ty bezobalové i dvakrát tak dražší plus jsem nikde neviděla, co to je za kvalitu - původ, BIO nebo NEBIO?, datum spotřeby atd.

Pak se mi vkradla do hlavy představa, jak ti prodavači vezmou několik klasických sáčků třeba čočky, co si koupíte za dvacku v Tescu, nasypou do skleněných sloupců ( ze kterých si sesypáváte právě ty potraviny ), přípíšou k tomu cenu padesát korun a sáčky prostě vyhodí ...úplně to ve mě evokovalo úsměv.

Omlouvám se obchodu i prodavačům, asi to tak nedělají, ale musela jsem vymáznout a tím pro mě na nějaký čas takový nákup skončil a zanechal ve mě jakousi skepsi.

Najde se tady někdo, kdo by mi osvětlil, jak to chodí?
Odkud, kolik kilo a v čem jsou tyto potraviny balené, když jdou do těchto obchodů?
Skutečně nakupujeme Zero waste?

Děkuji....

zmestskeslecny.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama